Hydrion ontwikkelt en produceert apparatuur en software voor het meten van waterkwaliteit- en kwantiteit. lees meer
Waterkwaliteit:
De waterkwaliteit bepalen wij met losse sensoren met of zonder elektronica en een apparaat voor multiparameter analyse. De Hydrion-10 meet real time en direct EGV, T, pH en 7 andere parameters. De gewenste toepassing is afhankelijk van de Hydrion-10 sensoren voor het meten van: Ca++, K+, NH4+, Redox, Na+, NO3-, CO2, Cl- of SO4--. De resultaten kunt u via een online verbinding op een computer elders of ter plekke bekijken. U kunt deze ook koppelen aan regelprogramma’s voor het aansturen van processen of opslaan op een datalogger.
Waterkwantiteit:
Het debiet in brede en smalle waterlopen wordt gemeten door de Venturi meetdrempel. De drempel hoeft geen barrière te vormen en is minimaal 2,5 cm hoog. De vochtspanning in de bodem levert Hydrion een voordelige en gebruiksvriendelijke keramische osmotisch tensiometer.
Software:
Hydrion ontwikkeld in overleg met de klant software op maat. Dit is voor het verwerken van interfaces, gegevens en draadloze verbindingen voor het koppelen van verschillende besturingssystemen.
Hydrion heeft een prefab vistrap ontwikkeld die is opgebouwd uit losse betonelementen.
Voordelen en ecologische voordelen van de visstrap:
- Eenvoudig te plaatsen
- Goede vispasseerbaarheid
- Er ontstaat een diepgelegen lokstroom waardoor ook schuwe vis zoals snoekbaars en aal de vistrap gebruiken.
- Het debiet door de vistrap kan met kennis van het modelonderzoek van de WUR worden berekend uit het totale verval over de vistrap.
- Er is een meer uniforme waterdiepte per segment waardoor de naar binnen zwemmende vis minder turbulentie ervaart
- De vistrap krijgt een functionele inpassing in het landschap door zijn getrapte vorm.
Technische voordelen:
- Bij fundering op staal kan een Hydrion vistrap in een paar dagen worden geassembleerd.
- Dezelfde segmenten kunnen desgewenst vlak of getrapt aan elkaar worden gekoppeld.
- Een Hydrion vispassage kan ook in een L- of U-vorm worden ontworpen en geleverd.
- Een vistrap van gewapend beton is zeer duurzaam en zwaar genoeg zodat een lege vistrap niet gaat drijven .
- Het transport naar de locatie en de assemblage ter plaatse zijn relatief eenvoudig .
- Prefab betonnen elementen zijn relatief goedkoop te produceren omdat slechts één mal nodig is die vele malen kan worden gebruikt .
- Segmenten worden met trekstangen aan elkaar gekoppeld en met gietmortel aan elkaar gegoten zodat een waterdichte en sterke monolitische constructie ontstaat.
Bekijkt u onze website voor meer informatie.